PUKS ROCH Jasienica - strona oficjalna

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Zapraszamy na III Leśną Dychę Św. Rocha

• autor: PN, 2016-08-07 15:22

III Leśna Dycha św. Rocha

Pod Honorowym Patronatem Proboszcza Parafii Jasienica Ks. Kan. Piotra Kapelańskiego

1. Organizatorzy

- Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy „ROCH” Jasienica

- Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka

2. Cel i założenia biegu

- Propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród lokalnej społeczności

- Aktywne spędzanie czasu przez uczestników zawodów

- Obchody odpustu parafialnego Parafii Jasienica pod wezwaniem św. Rocha

- Obchody 10. rocznicy powstania Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego „ROCH” Jasienica

- Przybliżenie wszystkim lasów państwowych oraz lasu w różnych porach roku jako miejsca odpoczynku i pokazanie możliwości korzystania z jego dóbr

- Zapoznanie z postacią i propagowanie osiągnięć Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego

3. Termin i miejsce

- Bieg odbędzie się w dniu 20 sierpnia 2016 r. (sobota). Start i meta zlokalizowane będą na

terenie leśniczówki Koła Łowieckiego MYKITA w miejscowości Kalinowo Parcele (patrz

załączona mapa).

- Godziny startów:

16:30 start kategorii I na dystansie 0,5 km

16:40 start kategorii II na dystansie 1 km

17:00 start kategorii III na dystansie 10 km

4. Trasa

- Bieg główny odbędzie się na dystansie 10 km. Trasa wiodła będzie drogami leśnymi

i gruntowymi w lasach pomiędzy Kalinowem, Ugniewem i Smolechami. Trasa oznaczona będzie znakami pionowymi i poziomymi.

5. Uczestnictwo

- W biegu głównym wystartować będzie mógł każdy, kto w dniu zawodów będzie miał ukończone 16 lat i zgłosi wcześniej chęć uczestnictwa. Osoby niepełnoletnie proszone są o dostarczenie zgody na udział w biegu od rodzica lub prawnego opiekuna. Warunkiem dopuszczenia do zawodów będzie podpisanie oświadczenia o braku przeciwwskazań do udziału w biegu i starcie na własną odpowiedzialność. Podpisanie oświadczenia równoznaczne będzie z akceptacją regulaminu biegu.

- Osoby startujące w kategorii I oraz II obowiązkowo muszą dostarczyć zgodę na udział w biegu rodzica lub prawnego opiekuna.

- Zgłoszenia drogą elektroniczną prosimy kierować na adres: paw-now@wp.pl, bądź telefonicznie nr 600 336 267. Zgłoszenia przyjmowane będą również w dniu zawodów w okolicach startu. Dla osób zgłoszonych udział w zawodach jest bezpłatny. Zgłoszenie w dniu biegu płatne 10 zł. Osoby zapisane drogą elektroniczną muszą potwierdzić udział w biurze zawodów, które funkcjonować będzie w dniu biegu w godzinach 15:30-16:45.

6. Klasyfikacje i nagrody

Kategoria I (0,5 km) – rocznik 2005 i młodsi

Kategoria II (1 km) – roczniki 1999 - 2004

Kategoria III (10 km) – rocznik 1998 i starsi

- W każdym biegu prowadzona będzie klasyfikacja mężczyzn oraz kobiet. Po trzy najlepsze

osoby w każdej z tych kategorii otrzymają pamiątkowe statuetki.

- Dodatkowo w biegu głównym na dystansie 10 km zostaną wręczone statuetki dla 3 najlepszych kobiet oraz mężczyzn w kategorii Najszybszych Parafian.

- Każdy, kto ukończy bieg otrzyma na mecie pamiątkowy medal (dotyczy również biegów dziecięcych).

7. Postanowienia końcowe

- Po biegu organizatorzy zapraszają na ognisko i poczęstunek przy domku myśliwskim Koła Łowieckiego MYKITA.

- Na trasie przewiduje się przynajmniej jeden punkt z wodą. Woda i napoje wydawane będą również na mecie zawodów.

- Zawody odbędą się bez względu na warunki atmosferyczne, chyba, że istniało by istotne zagrożenie dla zdrowia i życia uczestników.

- Obowiązek ubezpieczenia NNW leży w gestii zawodników.

- Koszty opłaty dojazdu oraz innych świadczeń pokrywają uczestnicy imprezy.

- Organizator nie przewiduje szatni i depozytu oraz natrysków.

- Za rzeczy zaginione i pozostawione podczas imprezy organizator nie odpowiada.

- Organizator nie zapewnia opieki medycznej na trasie i mecie zawodów, w związku z czym prosi się o szczególną rozwagę podczas zawodów.

- Podczas biegu wszyscy zawodnicy muszą posiadać widoczne numery startowe. Pod karą dyskwalifikacji niedopuszczalne jest zasłanianie numeru startowego w części lub w całości.

- Ostateczna interpretacja Regulaminu oraz decyzje należą do Organizatora.

- Informacje na temat biegu można uzyskać pod numerem tel. 600 336 267 (Paweł Nowak) oraz 602 513 045 (Marek Suchcicki)

Bieżące informacje na temat biegu zamieszczane są na profilu wydarzenia III Leśna Dycha Św. Rocha.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

"ROCH" JasienicaZygi Ranch
"ROCH" Jasienica 6:1 Zygi Ranch